Міжобласний вебінар для бібліотекарів ЗП(ПТ)О

30 травня 2023 року відбувся міжобласний вебінар для бібліотекарів Полтавської та Дніпропетровської областей на тему «БІБЛІОТЕКА ЗП(ПТ)О В УМОВАХ ВІЙНИ: ВИКЛИКИ ЧАСУ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПРІОРИТЕТІВ».

Мета зустрічі: обмін досвідом бібліотекарів ЗП(ПТ)О з реалізації якісної інформаційно-ресурсної підтримки освітнього процесу, висвітлення пріоритетних напрямів діяльності бібліотек як інформаційних центрів в сучасних умовах.

У роботі засідання взяли участь понад 70 бібліотекарів ЗП(ПТ)О.

З вступним словом до учасників вебінару звернулися: Ірина Долина, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області та Віктор Василиненко, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області.

Увагу присутніх було акцентовано на нових викликах у сфері освіти та визначенні пріоритетів в роботі бібліотек ЗП(ПТ)О, необхідності впровадження сучасних форм взаємодії з користувачами, забезпечення доступу до інтернет- ресурсів та інноваційних послуг освітянських бібліотек з метою подальшого розвитку сучасного освітнього середовища та інформаційної протидії агресору.

Предметом обговорення зібрання були такі питання: інформаційно-ресурсна підтримка освітнього процесу в умовах очної та віддаленої взаємодії, сучасні інформаційні сервіси бібліотек закладів професійної освіти, спрямовані на забезпечення потреб користувачів та протидію інформаційній агресії; бібліотеки закладів професійної освіти у створенні віртуального освітнього середовища; проєктна діяльність бібліотек, спрямована на посилення національно-патріотичного виховання учнів.

Полтавську область на заході представили: Леся Ловко, методист НМЦ ПТО у Полтавській області, Людмила Сипко, бібліотекар Вищого професійного училища №7 м. Кременчука Полтавської області та Олена Омельченко, бібліотекар ДНЗ «Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтави».

На завершення вебінару Любов Олійник, методист НМЦ ПТО у Дніпропетровській області, запросила бібліотекарів закладів професійної освіти Полтавщини до подальшої співпраці та участі у спільних заходах.