STEM (S – science, T – technology – Е-engineering – М-mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics).
STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує здобувачів освіти до успішного працевлаштування, до подальшого продовження навчання після ЗП(ПТ)О або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.
У останні роки в Україні спостерігається бурхливий розвиток комп’ютерних технологій, нанотехнологій, ІТ-сфери, робототехніки. Технологізація багатьох сфер громадської діяльності вимагає від держави створити сприятливі умови для підготовки кваліфікованих працівників. Тому, необхідною умовою є реформування та розвиток освіти.
Впровадження STEM-освіти змінить економіку нашої країни, зробить її більш інноваційною та конкурентоспроможною, тому що STEM розвиває здібності до дослідницької, аналітичної роботи, експериментування та критичного мислення.
У даному розділі розміщені методичні рекомендації, інформації про майстер-класи, матеріали обласних методичних секцій викладачів та змагань і проєктів з використанням STEM-обладнання та технічних інновацій, посилання на записи регіональних і всеукраїнських вебінарів.
Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в ЗП(ПТ)О у 2021/2022 н.р.
Матеріали захисту учнівських STEM-проєктів (01.12.2021)
Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в ЗП(ПТ)О у 2022/2023 н.р.
Матеріали захисту учнівських STEM-проєктів (22-23.02.2023)
Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в ЗП(ПТ)О у 2023/2024 навчальному році
Матеріали захисту учнівських STEM-проєктів (11-12.12.2023)
Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в ЗП(ПТ)О у 2024/2025 н.р.