ОБЛАСНА СЕКЦІЯ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ ЗП(ПТ)О

Листопад, а разом з ним і осінь, завершилися засіданням обласної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти області на базі Полтавського вищого міжрегіонального училища. З вітальним словом до всіх присутніх звернулися директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області Ірина Долина, директор Полтавського вищого міжрегіонального училища Андрій Горященко.

До плідної співпраці були запрошені (у режимі відеоконференції) керівник управління оцінювання та акредитації секретаріату Національного агенства кваліфікацій Ганна Резник та керівник відділу акредитації кваліфікаційних центрів управління оцінювання та акредитації Національного агенства кваліфікацій Ігор Якубовський, які познайомили учасників секції з процедурою акредитації кваліфікаційних центрів, як суб’єктів визнання результатів   неформального та інформального навчання. 

Про особливості підготовки кваліфікованих робітників у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області наголосила головний спеціаліст відділу вищої, професійно-технічної, позашкільної освіти, виховної роботи, науки та інновацій Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Валентина Франчук.

З підсумками участі здобувачів освіти у І етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності „WorldSkills Ukraineˮ познайомила директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській  області Ірина Долина.

 Реалізацію компетентнісного підходу підготовки кваліфікованого робітника (від професійного стандарту до освітнього) учасники секції обговорювали разом з методистом Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області Наталією Бойко.

Про впровадження дуальної форми здобуття освіти, як запоруки плідної співпраці закладу професійної (професійно-технічної) освіти та соціальних партнерів, доповіла заступник директора з навчально-виробничої роботи  Решетилівського професійного  аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського Світлана Болбат.

З „м’якими” навичками (Soft Skils) у освітньому процесі закладу професійної (професійно-технічної) освіти познайомила нас методист Регіонального центру професійно-технічної освіти № 1 м. Кременчука Маргарита Корчукова.

Діяльність навчально-практичного центру сучасних слюсарних технологій на базі Професійно-технічного училища № 26 м. Кременчука представила завідуюча відділенням Професійно-технічного училища  № 26  м. Кременчука Ольга Скірська. А про навчально-практичний центр ресторанного сервісу, як інструмент ефективності професійного навчання майбутнього фахівця доповіла, методист Регіонального центру професійно-технічної освіти  № 1 м. Кременчука Лариса Карпенко.

Про співпрацю Полтавського професійного ліцею із замовниками робітничих кадрів розповіла заступник директора з навчально-виробничої роботи Полтавського професійного ліцею Світлана Сліпець.

Учасники секції мали змогу задати питання спікерам, обмінятися досвідом організації освітнього процесу та зауважили що ніякі онлайн-технології на замінять „живого” спілкування з колегами.