Організація стажування педпрацівників за новітніми виробничими технологіями з використанням ресурсів НПЦ

На виконання плану роботи НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ на 2021 рік 11 лютого 2021 року відбулося засідання круглого столу „Організація стажування педагогічних працівників за новітніми виробничими технологіями з використанням ресурсів навчально-практичних центрів”.

До участі у засіданні були залучені керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Під час роботи круглого столу обговорювались актуальні питання щодо організації стажування педагогічних працівників за галузевим спрямуванням, а також основні аспекти створення і подальшої діяльності навчально-практичних центрів:

– стажування за новітніми  виробничими технологіями – невід’ємна складова підвищення кваліфікації(І. ЗАКАПКО, директор НМЦ ПТО у Полтавській області);

– аналіз створення навчально-практичних центрів у 2020 році та перспективи їх відкриття у 2021(В. ФРАНЧУК, головний спеціаліст відділу П(ПТ)О, організаційної роботи та документообігу управління позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти та правового забезпечення Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації);

– стажування педагогічних працівників ЗП(ПТ)О – один із аспектів діяльності НПЦ (В. Гриженко, заступник директора НМЦ ПТО у Полтавській області).

Учасникам круглого столу були представлені презентації з метою ознаймлення з матеріально-технічною базою і освітніми можливостями НПЦ нашого регіону.

Актуальність і важливість проведення заходів такого спрямування полягяє в тому, що конкурентоспроможність майбутніх кваліфікованих робітників напряму залежить від кваліфікаційного рівня педагогів професійної підготовки.

І як зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час Партнерського форуму «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями»,  який відбувся 9 лютого 2021 року, в Києві: одним із напрямів підвищення якості підготовки робітничих кадрів є створення навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням.