Музейна зустріч у садибі Панаса Мирного

17 травня 2024 року викладачі-філологи закладів професійної (професійно-технічної) освіти м. Полтави та методист НМЦ ПТО у Полтавській області Лідія Левада вшанували пам’ять нашого земляка Панаса Мирного, відвідавши його садибу-музей.

Музейна зустріч була присвячена 175-річчю від дня народження видатного письменника-класика, автора першого соціально-психологічного роману в Україні, драматурга, перекладача, публіциста та редактора, культурного і громадського діяча Панаса Яковича Рудченка, який увійшов в історію літератури під творчим псевдонімом Панас Мирний.

Під час тематичної екскурсії згадували цікаві моменти життя письменника та його родини. На якийсь час ми ніби поринули в епоху Панаса Яковича, відчули його як талановиту людину зі своїми радощами й переживаннями. Поповнили свої знання про творчий доробок митця, про умови написання деяких романів та прототипи їх головних персонажів.

Під час музейної зустрічі мали нагоду відвідати майстер-клас із виготовлення вузлової ляльки від майстрині Наталії Свиридюк. Скільки нового, цікавого захоплюючого дізналися про наші традиції та культуру народу Середньої Наддніпрянщини!

Щиро вдячні колективу Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного за гостинність, за їхню невтомну працю щодо збереження історії рідного краю, за постійний творчий пошук і вміння вести за собою у світ мистецтва.