Чергове засідання обласної методичної секції викладачів української мови та літератури

7 червня відбулося онлайн-засідання круглого столу за підсумками вивчення стану викладання предмета «Українська мова». З вітальним словом до учасників зібрання звернулася директор НМЦ ПТО у Полтавській області Ірина Долина.

Під час професійного спілкування викладачі української мови та літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти розглянули питання особливості проведення національного мультипредметного тесту у 2023 році, реалізації Стратегії розвитку читання на період до 2032 року „Читання як життєва стратегія”; ознайомилися з результатами вивчення стану викладання предмета „Українська мова” за напрямами „Огляд комплексно-методичного забезпечення предмета”, „Визначення рівня методичної майстерності викладача під час уроку”.

Відповідно до графіків проведення відкритих уроків протягом жовтня 2022 – квітня 2023 року методистами НМЦ ПТО у Полтавській області відвідано 22 заняття з української мови. Продемонстровані уроки всебічно осмислені, ретельно підготовлені і здебільшого пройшли успішно. Переважна більшість викладачів враховують професійну спрямованість викладання предмета, формують мовленнєву культуру учнів, раціональну мовленнєву поведінку.

За результатами вивчення комплексно-методичного забезпечення предмета, частіше виникають труднощі у викладачів щодо оформлення навчальної документації. Плануємо розробити методичні рекомендації з цього питання.

Викладачі залюбки ділилися власними напрацюваннями, досвідом викладацької діяльності. Про уроки словесності в умовах дистанційного навчання розповіла викладачка Полтавського професійного ліцею Наталія Дуброва. Про інноваційне наповнення онлайн-уроку говорила викладачка Гадяцького вищого професійного аграрного училища Наталія Рой. Перспективний педагогічний досвід на „Пошук нового змісту, форм, методів і засобів проведення тижнів української мови і літератури” представили викладачки Регіонального центру професійно-технічної освіти №1 м. Кременчука Маргарита Корчукова та Людмила Горіславець.

За підсумками роботи засідання круглого столу прийняті рішення щодо подальшої роботи обласної методичної секції.