Засідання обласної методичної секції старших майстрів ЗП(ПТ)О Полтавської області

Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Полтавській області 3 листопада 2022 року проведено онлайн-засідання обласної методичної секції старших майстрів ЗП(ПТ)О Полтавської області на тему: «Організаційно-методичні засади організації професійно-практичної підготовки в ЗП(ПТ)О області у 2022-2023 навчальному році»

Учасниками засідання стали: заступники директорів з навчально-виробничої роботи та старші майстри ЗП(ПТ)О області.

Розпочала роботу обласної секції директор НМЦ ПТО у Полтавській області Ірина Долина.

З питаннями атестації ЗП(ПТ)О, процедури визначення спроможності закладу освіти здійснювати освітню діяльність на рівні державних вимог виступила Валентина Франчук, начальник відділу вищої, професійно-технічної, позашкільної, виховної роботи, науки та інновацій управління освітньою діяльністю Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА.

Методичні рекомендації щодо порядку розробки, погодження та затвердження комплексних кваліфікаційних завдань розповіла Тетяна Дмитренко, методист НМЦ ПТО у Полтавській області.

Віктор Гриженко, заступник директора з методичної роботи НМЦ ПТО у Полтавській області, звернув увагу присутніх на дотриманні нормативно-законодавчої бази при здійсненні професійної підготовки здобувачів освіти в ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану.

Разом з Вікторією Сазоновою, методистом НМЦ ПТО у Полтавській області, були розглянути актуальні питання про організацію професійної підготовки в ЗП(ПТ)О, основні навчально-методичні документи з планування навчально-виробничого процесу в закладі освіти, документацію старших майстрів та були надані рекомендації щодо планування роботи заступника директора з навчально-виробничої роботи  та старшого майстра ЗП(ПТ)О.

З питання впровадження змішаного навчання при здійсненні професійно-практичної підготовки та під час проходження виробничої практики поділились досвідом:

Марина Клятенко, старший майстер Регіонального центру професійно-технічної освіти №1м. Кременчука та Яніна Монастиренко, заступник директора з НВР ДПТНЗ «Професійний аграрний ліцей» м. Кобеляки.

Наприкінці засідання учасники жваво обговорили проблемні питання ЗП(ПТ)О та поділились досвідом.